Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Dzień z Grupą Tubądzin - relacja

Dzień z Grupą Tubądzin

Dzień z Grupą Tubądzin - relacja

Społeczność Wydziału miała wyjątkową możliwość uczestniczenia w Dniu z Grupą Tubądzin i porozmawiania o inspirującej historii sukcesu z samym właścicielem  firmy.

W czwartek 11 kwietnia 2024 r. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w ramach Dnia z firmą Tubądzin  odbył się wykład:  Przewaga dzięki technologii - poznaj kulisy pracy w Grupie Tubądzin dla studentów, doktorantów i pracowników. 
Prowadzący: Krzysztof Kulig - Dyrektor Działu Rozwoju w Grupie Tubądzin, Justyna Pacholik - Architekt TU_Kolektyw w Grupie Tubądzin).

Eksperci przedstawili nie tylko podejście Grupy Tubądzin do projektowania i produkcji płytek, najnowsze trendy w designie i unikalne możliwości technologiczne, ale także dzielili się swoją pasją i doświadczeniem. Była to doskonała okazja dla uczestników, aby poznać możliwości lidera branży oraz zdobyć informacje o praktykach, stażach, wycieczce do zakładu. Zainteresowani w czasie swobodnych rozmów z pracownikami mogli zdobyć więcej informacji o warunkach zatrudnienia oraz na temat pracy w firmie. Aktywni i wykazujący się uważnością studenci otrzymali upominki  w postaci firmowych gadżetów.

Dzień z Grupą Tubądzin zaszczycili swoją obecnością Państwo Joanna i Andrzej Wodzyńscy, właściciele Grupy Tubądzin. Podczas spotkania z władzami Wydziału nie zabrakło wymiany poglądów na temat dalszej współpracy, co otwiera nowe perspektywy dla studentów i kadry naukowej.

Państwo Wodzyńscy na ręce prof. Jerzego Jedlińskiego, Dziekana Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH przekazali grafikę na płycie ceramicznej. Spotkali się również z prof. Jerzym Lisem, Rektorem AGH.

Po wykładzie Andrzej Wodzyński odpowiadał na pytania studentów, dzieląc się z nimi historią tworzenia firmy, doświadczeniami zawodowymi oraz perspektywami rozwoju Grupy Tubądzin. 

Właściciel Grupy Tubądzin rozpoczął swoją działalność już w 1983 roku, a po pięciu latach otworzył fabrykę zlokalizowaną w Tubądzinie. W 2000 roku powołał do życia jeden z najnowocześniejszych w tym czasie zakładów produkcyjnych, mieszczący się do dziś w Ozorkowie, pod Łodzią. Stworzył też pierwsze w branży Centrum Logistyczne w Cedrowicach. W 2016 roku otworzył natomiast w Sieradzu najnowocześniejszą w Europie Środkowo-Wschodniej fabrykę, która jako pierwsza w Polsce rozpoczęła produkcję płytek wielkoformatowych. Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. 

Andrzej Wodzyński jest laureatem wielu nagród branżowych przyznawanych wybitnym przedsiębiorcom, m.in. tytułu Osobowości Branży czy Oskara Biznesu. O wielu lat konsekwentne inwestuje polski kapitał w innowacyjne technologie. Ma imponujące tempo realizacji inwestycji i wybitny wkład w tworzenie polskiego przemysłu ceramiki przemysłowej i wzmacnianie jego pozycji na światowych rynkach.

Relacja fotograficzna z Dnia Tubądzin na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH / 11-4-2024

Dzień z Grupą Tubądzin - fotorelacja

Stopka