Skip to content ↓

Kandydaci

Zapraszamy wszystkich kandydatów do odkrywania fascynującego świata inżynierii materiałowej. Tutaj nie tylko zdobywacie wiedzę, ale również uczestniczycie w tworzeniu przyszłości.

dr hab. inż. Aneta Zima, prof. AGH | Prodziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH ds. Kształcenia

Dlaczego Wydział Inżynierii Materiałowej Ceramiki AGH?

Wydział Inżynierii Materiałowej Ceramiki AGH – to miejsce dla fanów niecodziennych połączeń. Pracujemy nad tym, jak łączyć kości za pomocą innowacyjnych technologii. Nasze kierunki powstają w odpowiedzi na aktualne trendy na rynku pracy oraz dynamiczne przemiany gospodarcze i społeczne, dlatego systematycznie modyfikujemy programy zajęć.

Opracowujemy materiały regenerujące tkanki nerwową i mięśniową. Rozwijamy technologię tworzenia implantów zastępujące różne elementy ciała. Tworzymy materiały kompozytowe i konstrukcyjne. Szukamy rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, lotniczej, elektronicznej, budowlanej oraz wielu innych gałęzi przemysłu. To tutaj pospolite materiały skałotwórcze – krzemiany, przekłuwane są na elementy to optoelektroniki.

Nadajemy szkłu właściwości bakteriobójcze, katalityczne czy pokrywamy materiały warstwami nadającymi im nowe właściwości, na przykład odporność na korozję. Naszym dziełom przyglądamy się za pomocą spektrometrów oświetlających próbki światłem podczerwonym lub bombardując promieniowaniem rentgenowskim. To spektroskopia Ramana lub fotoelektronów.

Natomiast detale analizujemy dzięki mikroskopii siły atomowej i mikroskopii elektronowej, które dostrzegą ich szczegóły w nanometrowej skali. Z jednej strony pracujemy z przedmiotami codziennego użytku – formując, testując ich właściwości. Badamy oddziaływanie komórek i tkanek z biomateriałami.

Szukamy leków i pomagamy przyrodzie. Wytwarzamy materiały trwale wiążące substancje szkodliwe dla ochrony środowiska. Opracowujemy materiały ogniotrwałe oraz projektujemy i wytwarzamy materiały kompozytowe dla zastosowań medycznych i technicznych. 

Pochylamy się też nad tym czego nie widać gołym okiem. Konstruujemy analizatory oraz sondy. Opracowujemy wysokoczułe metody. Próbujemy zamknąć to, co trudnouchwytne – energię słoneczną i ciepło, które produkowane jest podczas innych procesów technologicznych. 

Przekonaj się sam. Zapraszamy do nas! To Twój czas.

 

Absolwenci Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki - nasza duma

Zbigniew Pilch - Szef Marketingu Stowarzyszenia Producentów Cementu

Rafał Gajewski - Dyrektor Pionu Handlowego, Członek Zarządu CEMEX Polska

Małgorzata Włodarczyk-Biegun - Uniwersytet w Groningen, Holandia

Adrian Malik - NPI Quality Engineer w Johnson Matthey

Maria Sajdak Srebrna i brązowa medalistka olimpijska we wioślarstwie, mistrzyni i wicemistrzyni świata

Ewelina Cichoń - Doktorantka na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH (Obecnie asystent badawczy)

Stopka