Skip to content ↓

Chemia budowlana

Chemia budowlana  II Stopień  specjalistyczna wiedza i szerokie perspektywy na przyszłość

Dlaczego warto studiować "Chemię budowlaną"?

Studia na drugim stopniu kierunku Chemia Budowlana to atrakcyjna oferta dla osób zainteresowanych karierą w obszarze dynamicznie rozwijającego się przemysłu materiałów budowlanych. Dzięki zaawansowanym kursom z chemii, inżynierii i technologii, Absolwenci zdobywają nie tylko wiedzę potrzebną do pracy, ale także umiejętność ciągłego rozwoju. W obliczu współczesnych zmian społeczno-politycznych, szczególnie związanych z ochroną środowiska, specjaliści z tej dziedziny, posiadający pogłębioną wiedzę interdyscyplinarną z zakresu chemii i inżynierii materiałów budowlanych z uwzględnieniem wpływu na środowisko, są kluczowi dla "Zielonej rewolucji".

 

Niezwykle istotne jest, że branża materiałów budowlanych stanowi największy sektor w dziedzinie materiałów, oferujący rozległe perspektywy zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą.


Przedmioty obieralne

Duży udział przedmiotów obieralnych w programie studiów pozwala na ukierunkowanie kształcenia w stronę wybranych grup materiałów budowlanych. Jest to szczególnie interesujące dla studentów o sprecyzowanych planach zawodowych.


Umiejętności Absolwenta

  • Posiadasz szeroką wiedzę z nauk podstawowych i rozumiesz procesy chemiczne
  • Zdobędziesz fachową wiedzę i specjalistyczne wykształcenie z zakresu technologii materiałów budowlanych
  • Znasz szereg metod wytwarzania materiałów budowlanych
  • Umiesz projektować, badać i stosować materiały budowlane
  • Znasz główne grupy materiałów budowlanych i potrafisz dobrać materiał do konkretnego zastosowania
  • Rozumiesz procesy fizyczne i chemiczne zachodzące w materiale
  • Znasz i rozumiesz zależności między sposobem otrzymywania – budową - właściwościami materiałów, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów budowlanych
  • Masz możliwość uczestniczenia w specjalistycznych blokach tematycznych np. Fizykochemia Materiałów Budowlanych

Perspektywy zawodowe

Absolwenci kierunku Chemia Budowlana mają szerokie perspektywy zawodowe w całym przemyśle materiałów budowlanych. Mogą pracować zarówno zakładach produkcyjnych (cementownie, betoniarnie, fabryki materiałów wykończeniowych, izolacyjnych,  itp.) jak i przedsiębiorstwach budowlanych, które potrzebują specjalistów do całościowej obsługi zamówień i przetargów związanych z materiałami budowlanymi. Dzięki solidnej wiedzy podstawowej i zrozumieniu procesów chemicznych, Absolwenci mogą także znaleźć zatrudnienie w centrach badawczych oraz specjalistycznych laboratoriach materiałowych.

Już dziś zapisz się na kierunek Chemia Budowlana II stopnia  -

zdobądź specjalistyczne wykształcenie i szerokie perspektywy na przyszłość!

Stopka