Wręczenie medali laureatkom i laureatom XXV konkursu „Diamenty AGH”

W piątek 12 kwietnia 2024 r. w Bibliotece Głównej AGH odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników XXV edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową „Diamenty AGH”  z udziałem Rektora AGH, prof. dra hab. inż. Jerzego Lisa, w czasie którego nastąpiło wręczenie medali i dyplomów autorkom/autorom oraz promotorkom/promotorom nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Konkurs „Diamenty AGH” organizowany jest wspólnie przez Stowarzyszenie „Studenckie Towarzystwo Naukowe” i Akademię Górniczo-Hutniczą pod patronatem Rektora AGH. Odbywa się corocznie w dwóch kategoriach: najlepsza praca teoretyczna i najlepsza praca aplikacyjna. Prace, które awansują do drugiego etapu konkursu uzyskują status wyróżnionych, a spośród nich w drugim etapie jury wybiera najlepsze prace w danej kategorii. Uroczystemu ogłoszeniu wyników każdej edycji konkursu towarzyszy otwarcie wystawy wyróżnionych prac, a autorzy i opiekunowie  tych prac otrzymują okolicznościowe medale i dyplomy.

W 2024 r. w kategorii prac aplikacyjnych:

• I miejsce – nagroda główna zdobyła Monika Mielniczuk, temat pracy: Microstructure and properties: the next dimension of tailored property design of high-entropy oxides, promotorka: dr hab. Ewa Drożdż, prof. AGH.

W kategorii prac teoretycznych:

• III miejsce zdobył Miłosz Kożusznik, temat pracy: Synthesis and catalytic properties of mutlicomponent transition metal chalcogenides, promotor: dr inż. Andrzej Mikuła

Nagroda w konkursie "Kopalnia Diamentów" za najlepsze prace dyplomowe "Diamenty AGH" w latach 2019-2024 dla Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH

W tym roku zostały dodatkowo przyznane nagrody w konkursie"Kopalnia Diamentów" za najlepsze prace dyplomowe "Diamenty AGH" w latach 2019-2024. Ustanowiona z okazji jubileuszu 20-lecia konkursu „Diamenty AGH” specjalna nagroda „Kopalnia Diamentów AGH” przyznawana jest wydziałom co pięć lat. Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH zajął drugie miejsce. Nagrodę w imieniu wydziału odebrał Prodziekan ds. studenckich dr hab. Bartosz Handke, prof. AGH.

Nagrodzone zostały następujące wydziały:

I nagroda – Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej,
II nagroda – Wydział oraz Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki,
III nagroda – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Laureatom i laureatkom serdecznie gratulujemy!

XXV konkurs „Diamenty AGH”

Wręczenie medali laureatkom i laureatom XXV konkursu „Diamenty AGH”