Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Absolwent Wydziału - Małopolaninem Roku 2023

Krzysztof Witkowski Absolwent Wydziału Małopolaninem Roku 2023

Absolwent Wydziału - Małopolaninem Roku 2023

Krzysztof Witkowski — absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki został  Małopolaninem Roku 2023

W poniedziałek 25 marca 2024 r. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się coroczna gala, podczas której wręczono tytuły Małopolanina Roku 2023 i Człowieka Roku 2023. Wyróżnienia przyznawane są corocznie przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP. Tytuł Małopolanina Roku jest wyrazem uznania dla tych, którzy działają na rzecz rozwoju i promowania regionalnej wspólnoty. Małopolaninem Roku 2023 zostali Krzysztof Witkowski (absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH) oraz Sobiesław Zasada.

W uzasadnieniu podkreślono wybitne zasługi wyróżnionych w rozwoju i budowaniu prestiżu małopolskiej i polskiej gospodarki na rynku globalnym oraz ich działalność społeczną i filantropijną.

W swoim przemówieniu Krzysztof Witkowski złożył podziękowanie m.in. dla: Rektora AGH — prof. dr hab. inż. Jerzego Lisa, Prodziekana Wydziału ds. współpracy — prof. dr hab. inż. Jana Dei oraz prof. dr hab. inż. Jana Małolepszego.

Krzysztof Witkowski stoi na czele firmy BRUK-BET z Niecieczy (założyciel i prezes firmy) – rodzinnego przedsiębiorstwa z wyłącznie polskim kapitałem i produkcją całej oferty prowadzoną w Polsce. Jest współzałożycielem i sponsorem Klubu Sportowego Bruk-Bet Termalica Nieciecza, autorem i twórcą wielu nowatorskich produktów i procesów produkcji, a także mecenasem nauki, kultury i sportu. Angażuje się również w przedsięwzięcia charytatywne. Jest biznesmenem odnoszącym sukcesy, technologiem prefabrykatów betonowych, liderem oraz społecznikiem. Studiował na Wydziale Inżynierii Materiałowej AGH w Krakowie (absolwent 1983 r.). Własną działalność gospodarczą rozpoczął w miejscu zamieszkania w Niecieczy k. Tarnowa. Jest autorem, twórcą wielu nowatorskich produktów i procesów produkcji. Wdrażanie nowych technologii, automatyzacja procesów produkcyjnych, budowanie nowych zakładów stały się jego pasją zawodową.

Działalność gospodarczą zawsze wiązał z aktywnością społeczną oraz sponsoringiem. Jest współzałożycielem i sponsorem tytularnym Klubu Sportowego BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA, który ma pierwszą drużynę w piłkarskiej Ekstraklasie. Z własnych środków wybudował profesjonalny stadion spełniający wymogi licencyjne, wspiera lokalny teatr im. Marii i Kazimierza Witkowskich, organizuje muzeum malarstwa. Został odznaczony m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Pro Ecclesia Pontifice, Medalem Prezydenta RP Stulecia Odzyskania Niepodległości, Medalem Premiera 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Odznaką Ministra Infrastruktury „Za zasługi dla budownictwa”. Pełnił funkcję burmistrza w mieście i gminie Żabno. Jest honorowym obywatelem powiatu tarnowskiego.

Firma BRUK-BET jest sponsorem platynowym 75-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.

Sobiesław Zasada to znany polski kierowca rajdowy, przedsiębiorca i ekonomista. Założyciel i prezes jednej z największych grup kapitałowych w Polsce – Grupy Zasada. Zwycięzca licznych rajdów, zdobywca pięciu złotych medali za wybitne osiągnięcia sportowe, pionier polskiego automobilizmu na świecie, publicysta i autor popularnych książek, wreszcie – mecenas nauki, kultury i sportu.

Wśród wyróżnionych tytułem Małopolanin Roku na przestrzeni lat znaleźli się między innymi: prof. Andrzej Zoll, Wisława Szymborska, Zbigniew Brzeziński, Andrzej Wajda, Czesław Miłosz, Stanisław Lem, Krzysztof Penderecki, Robert Korzeniowski, Sławomir Mrożek, Adam Bujak, Adam Małysz, Anna Dymna, Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch. W 1996 pierwszy i jedyny tytuł Honorowego Małopolanina otrzymał papież Jan Paweł II.

Gratulujemy!

Źródło:

Tytuły Małopolanina Roku 2023 oraz Człowieka Roku 2023 przyznane!

Krzysztof Witkowski – osobowość branży

fot. prof. Jan Deja

Stopka