Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Absolwent WIMiC AGH nowym prezesem Holcim Polska

Dr inż. Maciej Sypek

Fot. Holcim Polska SA

Absolwent WIMiC AGH nowym prezesem Holcim Polska

Absolwent WIMiC AGH nowym prezesem Holcim Polska

Dr inż. Maciej Sypek, absolwent technologii chemicznej na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, objął stanowisko prezesa Holcim Polska. Uzyskał także dyplom z zarządzania w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu na Politechnice Krakowskiej oraz Politechniki Warszawskiej w ramach Holcim Discovery Programme.  W grudniu 2023 roku obronił pracę doktorską, w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria chemiczna, również na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.

Z Holcim Polska związany jest od rozpoczęcia swojej kariery zawodowej w 2007 roku. Od 2019 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego — Sprzedaż i Logistyka Cementu i odpowiadał m.in. za wprowadzenie na rynek cementów niskoemisyjnych ECOPlanet. W latach 2015-2019 wdrażał strategię rozwoju zespołów badawczo-rozwojowych i stworzył krajowy dział wsparcia technicznego.

Grupa Holcim powstała w wyniku fuzji spółek Lafarge i Holcim przeprowadzonej w 2015 roku. Z ponad 180-letnim doświadczeniem obu firm Grupa Holcim stawia sobie za cel zapoczątkowanie nowej ery nowoczesnych technologii i innowacji w branży materiałów budowlanych odpowiadającej wyzwaniom XXI wieku.

Źródło:
Holcim Polska SA 
wnp.pl

Zdjęcie korporacyjne Holcim

Stopka