Oferty pracy w projekcie NCBR na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki

Oferty pracy w projekcie NCBR

Oferty pracy w projekcie NCBR na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki

Rekrutacja do pracy przy projekcie NCBR: Nowoczesne powłokowe bariery cieplne z międzywarstwami Polymer-Derived Ceramics dla krytycznych komponentów silników lotniczych

Do 5 maja 2024 r. trwa rekrutacja na stanowiska doktorant-wykonawca przy projekcie finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu CORNET-35. Wykonawcy będą uczestniczyć w realizacji projektu „Nowoczesne powłokowe bariery cieplne z międzywarstwami Polymer-Derived Ceramics dla krytycznych komponentów silników lotniczych” pod kierunkiem prof. dra hab. inż. Macieja Sitarza na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Oferta skierowana jest do doktorantów.

Wyniki badań będą publikowane w renomowanych czasopismach.

Konkurs NCBiR - oferty pracy dla doktorantów

Wymagania:

Kandydat powinien:
1. posiadać stopień magistra w dyscyplinie inżynieria chemiczna, inżynieria materiałowa lub chemia,
2. być doktorantem szkoły doktorskiej,
3. posiadać doświadczenie w preparatyce metalograficznej materiałów metalicznych oraz zgładów metalograficznych (cięcie, nakładanie warstw z Au oraz Ni, zatapianie w żywicach, szlifowanie, polerowanie), a także w technikach nakładania cienkich warstw m.in. techniką dip-coatingu,
4. być dyspozycyjny oraz posiadać predyspozycje do pracy naukowej,
5. posiadać bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie.

Opis zadań:

Wykonawca będzie uczestniczyć w realizacji dwóch zadań projektu „Nowoczesne powłokowe bariery cieplne z międzywarstwami Polymer- Derived Ceramics dla krytycznych komponentów silników lotniczych” pod kierunkiem Prof. dr hab. inż. Macieja Sitarza na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego/Jej obszar obowiązków będzie obejmował prace naukowo-badawcze związane z wykończeniem powierzchni materiałów metalicznych (szlifowanie, odtłuszczanie) oraz nakładaniem warstw na bazie Polymer- Derived Ceramics techniką dip-coatingu, a także preparatyką zgładów metalograficznych z próbek referencyjnych oraz tych z nałożonymi powłokami przed i po procesach utleniania wysokotemperaturowego. Wyniki badań będą publikowane w renomowanych czasopismach.

Typ konkursu NCBiR: Inicjatywa CORNET (35 konkurs)
Termin składania ofert: 5 maja 2024 r.

Warunki zatrudnienia:

1. Umowa o dzieło na wykonanie prac badawczych w 2 zadaniach projektu na łączną kwotę 35505,32 zł.
2. Okres finansowania: Do 31.01.2026 z możliwością przedłużenia
3. Rozpoczęcie pracy w projekcie: 8.05.2024

Dodatkowe informacje:

Poniższe dokumenty niezbędne przy ubieganiu się o stypendium proszę wysyłać na adres msitarz@agh.edu.pl (w tytule wiadomości należy umieścić „CORNET 35 – wykonawca”):
1. CV wraz z listą publikacji oraz informacją o osiągnięciach naukowych (udziały w warsztatach i konferencjach naukowych, studia i staże zagraniczne, stypendia, nagrody i inne osiągnięcia),
2. odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej,
3. Potwierdzenie bycia doktorantem szkoły doktorskiej,

4. Certyfikat lub oświadczenie o znajomości języka angielskiego (dla obcokrajowców dodatkowo certyfikat znajomości języka polskiego).

Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Data rozstrzygnięcia konkursu: 6.05.2024 r.

5. Klauzula dotycząca informacji o przetwarzaniu danych osobowych

Prosimy o zamieszczenie w przesłanej dokumentacji następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz. 883".

Wymagania:

Kandydat powinien:
2. być doktorantem szkoły doktorskiej,
3. posiadać doświadczenie w obróbce termicznej materiałów na bazie prekursorów krzemoorganicznych w różnych formach, a także w ich późniejszych badaniach strukturalnych przy zastosowaniu spektroskopii ramanowskiej oraz interpretacji uzyskanych wyników
6. być dyspozycyjny oraz posiadać predyspozycje do pracy naukowej,
7. posiadać bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie.

Opis zadań:

Wykonawca będzie uczestniczyć w realizacji dwóch zadań projektu „Nowoczesne powłokowe bariery cieplne z międzywarstwami Polymer- Derived Ceramics dla krytycznych komponentów silników lotniczych” pod kierunkiem Prof. dr hab. inż. Macieja Sitarza na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego/Jej obszar obowiązków będzie obejmował prace naukowo-badawcze związane z dwu-stopniową obróbką termiczną (suszenie i piroliza) materiałów Polymer Derived Ceramics w formie litej oraz warstw, a także badania strukturalne próbek referencyjnych oraz tych z nałożonymi powłokami przed i po procesach utleniania przy użyciu spektroskopii ramanowskiej wraz z interpretacją wyników badań i opracowaniem raportu cząstkowego. Wyniki badań będą publikowane w renomowanych czasopismach.

Typ konkursu NCBiR: Inicjatywa CORNET (35 konkurs)
Termin składania ofert: 5 maja 2024

Warunki zatrudnienia:

2. Okres finansowania: Do 31.01.2026 z możliwością przedłużenia
3. Rozpoczęcie pracy w projekcie: 8.05.2024

Dodatkowe informacje:

2. odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej,
3. Potwierdzenie bycia doktorantem szkoły doktorskiej,

5. Klauzula dotycząca informacji o przetwarzaniu danych osobowych

Projekt: Nowoczesne powłokowe bariery cieplne z międzywarstwami Polymer-Derived Ceramics dla krytycznych komponentów silników lotniczych