W dniach 8-9 kwietnia 2024 r. odbyło się już trzecie spotkanie członków międzynarodowego zespołu naukowców pracujących wspólnie w ramach projektu NCN OPUS 22 LAP, zatytułowanego DIAgnostics and Mechanical tests Of aged adhesive layers used in joiNts of wooDen structureS „DIAMONDS". Tym razem miało ono miejsce w Krakowie i zostało zorganizowane na Politechnice Krakowskiej.

Warto przypomnieć, iż Projekt jest efektem współpracy dwóch polskich oraz dwóch słoweńskich ośrodków badawczych, reprezentowanych przez prof. dra hab. inż. Arkadiusza Kwietnia (Wydział Inżynierii Lądowej PK – Lider), dr hab. inż. Magdalenę Szumera, prof. AGH (WIMiC AGH – Partner), dr inż. Borisa Azinovic (ZAG – Lider) oraz dr inż. Mohammada Derikvand i dr inż. Matthew Schwarzkopf (InnoRenew CoE – Partner). Nadrzędnym celem Projektu jest odpowiedź na pytanie w jakim stopniu można przewidzieć i zdiagnozować starzenie się spoiny adhezyjnej przed jej uszkodzeniem funkcjonalnym.

Wydział Inżynierii Matreriałowej i Ceramiki AGH reprezentowali: dr hab. inż. Magdalena Szumera, prof. AGH (Lider grupy WIMiC AGH), dr hab. inż. Paweł Rutkowski oraz doktoranci mgr inż. Anna Berezicka i mgr inż. Konrad Kwiecień.