W dniu 28 lutego 2008 r., w Sali Konferencyjnej Rektoratu Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się, zorganizowane przez Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" S.A., seminarium "Perspektywy rozwoju rynku materiałów ogniotrwałych w Polsce i w Chinach - wymiana doświadczeń".

W spotkaniu udział wzięli m.in. Pan Gong Wentao - Dyrektor Wydziału Materiałów Ogniotrwałych MINMETALS w Chinach, Prezes Zarządu Józef Siwiec i Wiceprezes Zarządu Marek Tymkiewicz - Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" S.A., Prof. dr hab. inż. Jan Chłopek - Dziekan Wydziału IMiC, Prezes Zarządu Jerzy Held - Chrzanowskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych S.A., Prezes Janusz Suszczyński ? Stowarzyszenie Producentów Materiałów Ogniotrwałych, dr inż. Józef Wojsa i dr inż. Jerzy Czechowski

- Instytut Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych, Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach, Pan Tomasz Pyrć ? Dyrektor Centrum Transferu Technologii AGH.

Program spotkania obejmował m.in. prezentację Pana Gong Wentao przedstawiającą rynek wyrobów ogniotrwałych w Chinach oraz firmę MINMETALS oraz prezentację dr inż. Jerzego Czechowskiego prezentującą europejski rynek materiałów ogniotrwałych.