Jesteśmy bardzo poruszeni informacją, która dotarła do nas dzisiaj. Odszedł od nas Stanisław Komornicki, Profesor zwyczajny naszego Wydziału, zatrudniony w Katedrze Chemii Nieorganicznej.

W latach 1993 – 1996 r. był prodziekanem do spraw studenckich  a następnie pełnił funkcję dziekana (1996-2002). Autor wielu publikacji naukowych z zakresu chemii ciała stałego.

Od lat związany ze sportem wioślarskim, wieloletni sędzia międzynarodowy. Miłośnik i znawca muzyki klasycznej.

Żegnamy wspaniałego Człowieka, naszego Przyjaciela.

Główne uroczystości pogrzebowe wraz z Mszą Św. odbędą się w dniu 24 października 2016 roku, o godzinie 14.00 w Kościele Św. Stanisława Kostki, w Dębnikach, przy ul. Konfederackiej 6.
          Pożegnanie Profesora Stanisława Komornickiego nastąpi o godzinie 16.00 na Cmentarzu na Białym Prądniku (ul. Piaszczysta).
          Dla uczestników uroczystości o godzinie 13.15 będzie podstawiony autobus przed pawilonem A-3 (odjazd o godzinie 13.30).

Zgodnie z życzeniem Rodziny Zmarłego prosimy o nieprzynoszenie kwiatów lecz złożenie datków zbieranych podczas uroczystości pogrzebowych na rzecz Hospicjum Św. Łazarza oraz Szpitala w Kielcach.