W piątek, 7 października 2016 r., odbyła się 67. inauguracja nowego roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.

W uroczystości udział wzięli Prorektor ds. Współpracy prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Dziekani i Prodziekani Wydziałów zaprzyjaźnionych z WIMiC, Prezesi, Dyrektorzy, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z Wydziałem, zaproszeni goście oraz studenci. Uroczystość poprowadzili Prorektor ds. Współpracy prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Włodzimierz Mozgawa, Prodziekan ds. Ogólnych i Nauki prof. dr hab. inż. Marta Radecka, Prodziekan ds. Współpracy dr hab. inż. Zbigniew Pędzich, prof. AGH, Prodziekan ds. Kształcenia i Studenckich dr hab. inż. Paweł Pasierb, prof. AGH.
          Po uroczystym ślubowaniu studentów I roku zostały wręczone listy immatrykulacyjne dla najlepszych studentów z kierunków: technologia chemiczna, inżynieria materiałowa, ceramika oraz chemia budowlana. Jak co roku zostały także wręczone Honorowe Wyróżnienia Keramos dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju Wydziału oraz odniosły sukcesy naukowe i edukacyjne. W tym roku laureatami zostali:
- Dr Mrityunjay Singh – President of The American Ceramic Society, Ohio Aerospace Institute, NASA Glenn Research Center
- Prof. Henryk Koroniak z Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- Prof. Wojciech Przetakiewicz z Akademii Morskiej w Szczecinie
- Prezes Helena Smoleńska ze Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu
          Podczas uroczystości została wręczona nagroda Pani Karolinie Kaczmarczyk z rąk Pana Przemysława Powalacza – Prezesa firmy Geberit. Pani Karolina jest laureatką konkursu na najlepszą koncepcję pracy magisterskiej.
          Jeszcze jedno wyróżnienie trafiło do rąk naszej medalistki olimpijskiej Pani Marii Springwald.
          Na koniec uroczystości wykład inauguracyjny pt. „Wiedza czerpana z natury – biomimetyzm w inżynierii materiałowej” wygłosiła Pani dr hab. inż. Aneta Frączek-Szczypta.
          Po inauguracji odbyło się otwarte XI Forum Wydział – Przemysł.