We czwartek, 12 maja 2016 r., mieliśmy zaszczyt gościć na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH naukowca, profesora Waltera Gilberta. Profesor Gilbert to wybitny amerykański naukowiec w dziedzinie fizyki, chemii oraz biologii. W 1980 r. przyznano mu Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie tajemnicy sekwencjonowania DNA. Profesor Gilbert zapoznał się z ofertą Wydziału oraz zwiedził nasze laboratoria.

W spotkaniu uczestniczyli również: Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. inż. Zbigniew Kąkol, prof. dr hab. Kazimierz Jeleń, Pani Wiesława Piotrowska-Sowadowska oraz Pani Monika Pilarska. Ze strony Wydziału: Dziekan WIMiC prof. dr hab. inż. Jerzy Lis oraz prof. dr hab. inż. Dariusz Kata.

noblista wystawa agh top1