We wtorek 9 lutego br. mieliśmy przyjemność gościć na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH Pana Dyrektora Ernesta Jelito z Grupy Górażdże. Ze strony Wydziału w spotkaniu uczestniczyli: Dziekan WIMIC prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Kierownik Katedry Technologii Materiałów Budowlanych prof. dr hab. inż. Jan Deja oraz były Kierownik Katedry TMB prof. dr hab. inż. Jan Małolepszy.

Spotkanie dotyczyło omówienia dotychczasowych działań oraz kontynuacji współpracy między Grupą Górażdże a Wydziałem. Pan Prezes zapoznał się z możliwościami Wydziału. Zaplanowano również następne wspólne inicjatywy.

Ernest Jelito – dyrektor generalny, prezes zarządu Górażdże Cement SA, absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej. Z Grupą Górażdże związany od 1982 roku. Przeszedł w tworzących ją spółkach wszystkie szczeble kariery zawodowej,  aktywnie uczestnicząc we wszystkich etapach procesu przekształceń prywatyzacyjnych, a także w budowie grupy kapitałowej. Od 1991 roku pełnił funkcje menedżerskie w spółkach tworzących Grupę Górażdże. W latach 2001-2005 obejmował stanowisko dyrektora generalnego Grupy Górażdże. Przez ostatnie 11 lat pełnił funkcję dyrektora technicznego koncernu HeidelbergCement. Stanowisko to wiązało się z zarządzaniem strategicznymi projektami dotyczącymi inwestycji, technologii, R&D oraz innowacji we wszystkich aktywnościach koncernu na całym świecie.

Stanowisko prezesa zarządu Górażdże Cement SA i dyrektora generalnego Grupy Górażdże objął 1 października 2015 roku.