W piątek 09 października br. o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta 66. inauguracja nowego roku akademickiego 2015/2016 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. W uroczystości udział wzięli Prorektor AGH prof. Tomasz Szmuc, Dziekani i Prodziekani Wydziałów zaprzyjaźnionych z WIMiC, Prezesi, Dyrektorzy, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z Wydziałem oraz zaproszeni goście. Uroczystość poprowadzili: Prorektor prof. Tomasz Szmuc, Dziekan WIMiC prof. Jerzy Lis, Prodziekan prof. Włodzimierz Mozgawa, Prodziekan dr hab. inż. Robert Filipek oraz Prodziekan dr hab. inż. Paweł Pasierb, prof. AGH.

Po uroczystym ślubowaniu studentów I roku, zostały wręczone listy immatrykulacyjne dla najlepszych studentów z kierunków: technologia chemiczna, inżynieria materiałowa, ceramika oraz chemia budowlana. Następnie przedstawiciele firmy SGL Carbon wręczyli stypendia studentom. Jak co roku zostały także wręczone Honorowe Wyróżnienia Keramos dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju Wydziału oraz odniosły sukcesy naukowe i edukacyjne. W tym roku laureatami zostali:

- Prof. Stefan Jurga z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

- Prof. Jan Sieniawski z Politechniki Rzeszowskiej

- Dr Henryk Szeląg z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

- Przemysław Powalacz z firmy Geberit Polska

- Andrzej Tekiel z Cementowni Kraków Nowa Huta

Na koniec uroczystości wykład inauguracyjny pt. ?Uwięzione światło? wygłosił dr hab. Dominik Dorosz, prof. nzw. Politechniki Białostockiej. Po inauguracji odbyło się otwarte X Forum Wydział ? Przemysł.

Galeria zdjęć z inauguracji.

Galeria zdjęć z forum.