W dniach 21-22 sierpnia 2015 roku w ramach Bolesławieckiego Święta Ceramiki odbyło się seminarium-warsztaty organizowane przez Powiat Bolesławiecki, Miasto Bolesławiec oraz Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze. Tematem przewodnim seminarium były szanse rozwojowe bolesławieckiej ceramiki w oparciu o współpracę międzysektorową, projekty B&R z wykorzystaniem instrumentów: Perspektywy ?Horyzont 2020?.

Podczas seminarium przedstawiona została oferta współpracy z przemysłem ceramicznym regionu bolesławieckiego. Wystąpienia mieli m.in. Karol Stasik - Prezes BTG, Piotr Roman - Prezydent Miasta Bolesławiec. Ze strony Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki aktualną ofertę dydaktyczną i badawczą przedstawili: Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Jerzy Lis ? Członek PAN, Kierownik Katedry Ceramiki i Materiałów Ogniotrwałych dr hab. inż. Mirosław Bućko, prof. AGH, dr hab. inż. Zbigniew Pędzich, prof. AGH, dr hab. inż. Piotr Izak, prof. AGH, dr inż. Janusz Partyka, dr inż. Marcin Gajek oraz mgr inż. Bartosz Ostrowski. W rozmowach przedyskutowano możliwości wspólnych projektów i prac badawczych.