Z ogromną radością informujemy, iż Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH został nagrodzony w tegorocznej, XVI już, edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2015, który odbył się 9 czerwca br. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

Na pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Studiów znalazła się Inżynieria Materiałowe, a na trzecim Technologia Chemiczna. Ranking opierał się na pięciu podstawowych kryteriach: preferencje pracodawców, ocena przez kadrę akademicką, publikacje oraz h-index.

Dyplom dla Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki odebrał Dziekan Wydziału prof. Jerzy Lis. W skład kapituły rankingu weszli: prof. Michał Kleiber (b. prezes PAN, przewodniczący Kapituły Rankingu), prof. Marek Safjan (sędzia Trybunału Europejskiego w Luksemburgu), prof. Bogusław Smólski (b. dyrektor NCBiR), prof. Marek Rocki (senator RP), prof. Franciszek Ziejka (b. rektor UJ), prof. Tadeusz Tołłoczko (b. rektor Akademii Medycznej w Warszawie), dr Alicja Adamczak (prezes Urzędu Patentowego RP), Włodzimierz Kiciński (Kurator Banku BPS S.A.) oraz Waldemar Siwiński (prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy).