W środę, 6 maja br., gościliśmy na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH przedstawicieli firmy SGL, Pana Prezesa SGL Polska ? Andrzeja Hotlosia oraz Pana Dyrektora Centrum Badawczo-Rozwojowego SGL Polska ? Janusza Tomalę. Ze strony Wydziału w spotkaniu uczestniczyli Dziekan WIMiC AGH prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Prodziekan dr hab. inż. Robert Filipek oraz prof. dr hab. inż. Stanisław Błażewicz.

Podczas spotkania omówiono kolejne etapy współpracy w ramach wspólnej umowy partnerskiej. Odbyło się również spotkanie z Dyrektorem Centrum Energetyki AGH Panem Profesorem Wojciechem Nowakiem. Goście odwiedzili również pomieszczenia laboratoryjne, gdzie planowane jest ulokowanie Centrum Węglowego.