W dniach 13 - 20 stycznia w Katedrze Technologii Szkła i Powłok Amorficznych odbywają się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu AGH Junior realizowanego we współpracy z Muzeum AGH.

Warsztaty naukowe dla dzieci, zatytułowane "Szklane cuda", prowadzi mgr inż. Iwona Grelowska. Celem wykładów jest zapoznanie dzieci z pojęciem szkła oraz z technologią jego produkcji. Podczas warsztatów dzieci mają okazję zobaczyć jak wygląda proces ręcznego formowania szkła oraz uczestniczą w pokazie wylewania masy szklanej organizowanym przez pracowników Katedry.

Ostatnim punktem programu jest zwiedzanie wystawy ?Najnowsze wzornictwo podkarpackich hut szkła ? Forma 2014" przygotowanej przez Muzeum AGH.