10 grudnia br. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki odbyło się posiedzenie Komitetu Nauki o Materiałach Polskiej Akademii Nauk Wydział IV Nauk Technicznych.

Podczas posiedzenia sprawozdanie z działalności KNoMu zaprezentował Przewodniczący Komitetu prof. Bogusław Major. Następnie gospodarz ? Dziekan WIMiC ? prof. Jerzy Lis przedstawił prezentację o Wydziale. Wykład nt. ?Wieloskalowej analizy mechanizmu zużycia wielowarstwowych powłok na bazie tytanu i węgla? wygłosił dr hab. inż. Łukasz Major z Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. Aleksandra Krupkowskiego PAN.

Cieszymy się bardzo, że mieliśmy okazję zaprezentować Wydział w gronie najwybitniejszych specjalistów w zakresie inżynierii materiałowej.