W piątek 10 października br. o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2014/2015, połączona z obchodami 65. lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. W uroczystości udział wzięli JM Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, Dziekani i Prodziekani Wydziałów zaprzyjaźnionych z WIMiC, Prezesi, Dyrektorzy, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z Wydziałem oraz zaproszeni goście. Uroczystość poprowadzili: JM Rektor prof. Tadeusz Słomka, Dziekan WIMiC prof. Jerzy Lis, Prodziekan prof. Włodzimierz Mozgawa, Prodziekan dr hab. inż. Robert Filipek oraz Prodziekan dr hab. inż. Paweł Pasierb.

Po uroczystym ślubowaniu studentów I roku, zostały wręczone listy immatrykulacyjne dla najlepszych studentów z kierunków: technologia chemiczna, inżynieria materiałowa, ceramika oraz chemia budowlana. Następnie przedstawiciele firmy SGL Carbon wręczyli stypendia studentom: pani Patrycji Musioł, pani Katarzynie Kopali, panu Jakubowi Stecowi. Jak co roku zostały także wręczone Honorowe Wyróżnienia Keramos dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju Wydziału oraz odniosły sukcesy naukowe i edukacyjne. W tym roku laureatami zostali:

- pani Inga Kamińska, Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

- pan prof. Aleksander Uszerow-Marszak, Uniwersytet Budownictwa i  Architektury W Charkowie

- pan prof. Jarosław Mizera, Politechnika Warszawska

- pan Józef Kostrzewski, Stowarzyszenie Producentów Betonów

- pan Andrzej Cała, Pilkington Automotive Poland

Na koniec uroczystości wykład inauguracyjny pt. ?Od mineralogii do chemii ciała stałego? wygłosił Profesor Wiesław Kurdowski. Po inauguracji odbyło się otwarte IX Forum Wydział ? Przemysł.

Transmisja z inauguracji tutaj.