Już za nami XIV Festiwal Nauki, który odbył się od 21 do 24 maja br. na płycie Rynku Głównego w Krakowie. Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu brzmiało ?Z nauką przez wieki?.

W ramach prezentacji wydziałów na Rynku Głównym także Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki przedstawił swoją ofertę. W programie było m.in.: formowanie i modelowanie wyrobów z gliny na kole garncarskim, zdobienie płytek glinianych farbami, prezentacja tradycyjnych i najnowszej generacji ceramicznych materiałów budowlanych, oglądanie materiałów ceramicznych pod mikroskopem oraz prezentacja oferty dydaktycznej  Wydziału.

Namiot Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki cieszył się dużym zainteresowaniem, był tłumnie odwiedzany przez uczestników festiwalu. Wszystkim odwiedzającym oraz organizatorom dziękujemy i już teraz zapraszamy na przyszłoroczny Festiwal Nauki.