11 kwietnia br. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki miała miejsce Konferencja ?Cemex Day Nowatorskie rozwiązania i technologie w produkcji materiałów budowlanych. Doświadczenia CEMEX-u?. W ramach wydarzenia studenci mieli okazję do zapoznania się ze specyfiką firmy i możliwościami rozwoju swojej kariery. Podczas konferencji studentom zaprezentowano najnowsze technologie stosowane w branży materiałów budowlanych.

Uroczystego rozpoczęcia wydarzenia dokonali Pan Dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii prof. dr hab. inż. Piotr Czaja oraz Pan Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki prof. dr hab. inż. Jerzy Lis. Podczas "Cemex Day" studenci wysłuchali wystąpień specjalistów z firmy, którzy -co warto podkreślić- są absolwentami Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Konferencje prowadził Michał Borst ? do niedawna Przewodniczący Rady Samorządu Studentów WIMiC, nasz student, obecnie stażysta ? Technolog Betonu w Cemex Polska.