W środę, 12 marca 2014 r., mieliśmy ogromną przyjemność gościć na Wydziale pana Mieczysława Sobonia, Dyrektora firmy Solbet Kolbuszowa. W spotkaniu uczestniczyli Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, prof. Jerzy Lis, prof. Jan Małolepszy oraz dr hab. inż. Dariusz Kata, prof. AGH. Pan Mieczysław Soboń zakończył sprawowanie funkcji na stanowisku prezesa Stowarzyszenia Producentów Betonu i tym samym został honorowym członkiem Stowarzyszenia.

W czasie pełnienia funkcji prezesa Stowarzyszenia przez pana Sobonia bardzo sprawnie rozwijała się współpraca między Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, a Stowarzyszeniem. Pan Dyrektor był inicjatorem wielu pomysłów, za co został uhonorowany w 2012 roku wydziałowym wyróżnieniem ? statuetką Keramos.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Mieczysławowi Soboniowi za dotychczasową współpracę na rzecz rozwoju relacji między Wydziałem, a Przemysłem. Jesteśmy pewni, że osobisty kontakt z Przyjacielem naszego Wydziału nadal będzie utrzymywany.