21 lutego 2014 r. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki odbyło się otwarcie nowej siedziby Katedry Biochemii i Neurobiologii. W uroczystości wzięli udział m.in. prof. Jerzy Lis, Dziekan WIMiC, prof. Włodzimierz Mozgawa, Prodziekan Wydziału ds. Ogólnych oraz prof. Jerzy Silberring, Kierownik Katedry Biochemii i Neurobiologii wraz z Zespołem.

Katedra Biochemii i Neurobiologii prowadzi badania nad molekularnymi mechanizmami uzależnień oraz przewodnictwa sygnałów bólowych, a także specjalizuje się w ultraczułych metodach identyfikacji substancji psychoaktywnych. Dzięki specjalistycznej aparaturze umożliwiającej hodowanie komórek nerwowych, naukowcy mogą badać modele uzależnień, obserwując m.in. mechanizmy molekularne zmieniające się pod wpływem np. morfiny.

Katedra ściśle współpracuje m.in. z Instytutem Ekspertyz Sądowych w Krakowie, Poradnią Leczenia Uzależnień Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie, Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN, Uniwersytetem Medycznym w Lublinie oraz firmą ERTEC z Wrocławia ? wysokiej klasy specjalistami w zakresie konstrukcji źródeł jonów.

Więcej informacji tutaj.