We wtorek 18 lutego 2014 r. mieliśmy przyjemność gościć na Wydziale reprezentantów firmy SGL Group ? The Carbon Company, Pana Dyrektora ds. Technologii i Innowacji Huberta Jaegera, pana Andrzeja Hotlosia ? Prezesa Zarządu Spółki SGL Carbon Polska S.A., pana Romana Nowaka ? Dyrektora Kadr i Zakupów oraz pana Janusza Tomalę ? Kierownika Technology & Innovation. W spotkaniu ze strony Wydziału uczestniczyli: Dziekan prof. Jerzy Lis, dyrektor administracyjny Wydziału mgr Monika Korbiel, prof. Jan Chłopek oraz prof. Stanisław Błażewicz z Katedry Biomateriałów.

Spotkanie to odbyło się w ramach umowy partnerskiej zawartej między firmą SGL Group a Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Celem było określenie kolejnych etapów współpracy partnerów w zakresie zarówno dydaktyki, jak i badań naukowych oraz możliwości wspólnego działania w programie ?Horyzont 2020?. Poruszono również kwestię dotyczącą tworzenia Światowego Centrum Badań Materiałów Węglowych, które miałoby swoją siedzibę w budowanym właśnie Centrum Energetyki na terenie AGH.

Na spotkaniu prof. Stanisław Błażewicz zaprezentował przebieg i obecny stan wspólnych działań. Następnie głos zabrał dyrektor Hubert Jaeger, który nakreślił założenia polityki i działalności firmy SGL oraz Akademii. Podczas rozmów Dziekan prof. Jerzy Lis przedstawił formę zadań w zakresie współpracy między firmą SGL a uczelnią. Później goście udali się na spotkanie z Kanclerzem AGH mgr. inż. Henrykiem Zioło, który opisał bieżący stan prac nad Centrum Energetyki oraz możliwości powstania laboratorium w nowotworzonym budynku.

Przedstawiciele firmy SGL oraz Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki wyrazili zadowolenie z dotychczasowej współpracy oraz chęć kontynuowania wspólnych działań w zakresie naukowym oraz dydaktycznym. Mając przed sobą duże perspektywy na przyszłość chcą także angażować inne wydziały AGH do współpracy.