Z radością informujemy, iż pani Aleksandra Lach, studentka I roku na kierunku Inżynieria Materiałowa, zdobyła srebrny medal w turnieju indywidualnym kobiet w klasyfikacji uczelni technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach.

Impreza odbyła się w dniach 17-19 stycznia 2014 roku w Klubie Uczelnianym AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Reprezentacja Akademii Górniczo-Hutniczej zdobyła również srebrny medal w klasyfikacji drużynowej w kategorii uczelni technicznych. Skład drużyny: Malvina Chrząszcz, Maciej Klekowski, Aleksandra Lach, Przemysław Janus, Damian Kudas, Mateusz Paszewski, Michał Płatek, Mateusz Zając. W turnieju drużynowym rywalizowały ze sobą 32 reprezentacje polskich uczelni.

Serdecznie gratulujemy pani Aleksandrze Lach i życzymy dalszych sukcesów.