W środę 15 stycznia br. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH odbyło się, już drugie w tym roku, otwarte Seminarium Wydziałowe. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć pana prof. Romana Pampucha, który wygłosił referat na temat ?Immanentnych i przyswojonych własności współczesnych materiałów ceramicznych?.

Pan prof. Pampuch we wstępie wyjaśnił czym są własności immanentne, tj. nie wynikające z działania jakiegoś czynnika zewnętrznego, decydują w pierwszym rzędzie o dziedzinie  wykorzystania materiałów ceramicznych. W wielu przypadkach ? jak podkreślił pan profesor - wykorzystanie praktyczne materiałów wymaga  dodatkowego przyswojenia im nowych własności użytkowych za pomocą odpowiednich technologii. Pan prof. Pampuch przedstawił pierwotny podział materiałów na: półprzewodniki, dielektryki i materiały  o wiązaniach  kowalencyjnych oraz opisał ich własności.

Seminarium z udziałem pana prof. Romana Pampucha cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

{galleria}seminarium-prof_pampuch{/gallery}