Z przyjemnością informujemy, że w poniedziałek 2 grudnia br. mieliśmy przyjemność gościć Panią Ingę Kamińską, Prezes Polskich Fabryk Porcelany ?Ćmielów? i ?Chodzież? na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.

Pani Prezes przeprowadzając zakończoną sukcesem restrukturyzację najstarszej polskiej marki ?Ćmielów?, doprowadziła do powstania nowoczesnej pracowni projektowej Ćmielów Design Studio, które łącząc tradycyjny przemysł z twórczą kreacją projektantów, pozwoli konkurować fabryce na światowych rynkach ?użytkowego designu?.

Obie strony, PFP ?Ćmielów? i ?Chodzież? oraz Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, wyraziły chęć kontynuowania współpracy naukowej oraz dydaktycznej. Wspólne działania dotyczyć będą organizacji procesu nauczania na kierunku Ceramika, także udziału studentów w stażach oraz praktykach. Kolejnym krokiem będzie inicjowanie i rozwijanie współpracy mającej na celu realizację projektów badawczych.

W spotkaniu ze strony Wydziału udział wzięli: Dziekan WIMiC prof. Jerzy Lis, Prodziekan prof. Włodzimierz Mozgawa, Prodziekan dr hab. inż. Paweł Pasierb, pani dyrektor Monika Korbiel, dr hab. inż. Zbigniew Pędzich, dr Janusz Partyka, dr Agnieszka Gubernat, dr hab. inż. Manuela Reben, inż. Michał Borst oraz przedstawiciele nowego Koła Naukowego na naszym Wydziale pan Marcin Stelmach i pani Ewelina Wilk.