W piątek 22 listopada 2013 r. Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH odwiedziła grupa prawie 50 uczniów ze szkół w gminie Krzyżanowice (powiat Raciborski) z województwa śląskiego. Młodzieży towarzyszył również wójt Grzegorz Utracki.

Wykład na temat uczelni oraz Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki wygłosił Prodziekan dr hab. inż. Paweł Pasierb. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić laboratoria oraz zobaczyć sprzęt dostępny na naszym Wydziale.

Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu ?Start Up na Pograniczu? pod patronatem wiceministra rozwoju regionalnego Adama Zdziebły. Celem tego projektu jest promocja przedsiębiorczości wśród młodych, polskich i czeskich mieszkańców pogranicza w wieku 14-18 lat. Akademia Górniczo-Hutnicza, a zwłaszcza Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, została wybrana jako przykład bardzo dobrej uczelni technicznej.