W dniach 17-18 października 2013 odbyło się II Międzynarodowe Seminarium Doktoranckie zorganizowane wspólnie przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. A. Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: prof. Ehrenfried Zschech (Prezes FEMS), prof. Paweł Zięba (Dyrektor IMiM PAN), oraz dr hab. inż. Robert Filipek (Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju WIMiC) oraz pracownicy i doktoranci.

Seminarium, pod patronatem FEMS (The Federation of European Materials Societes) odbyło się na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki z udziałem 8 doktorantów z Drezna, 14 z IMiM PAN oraz 19 z WIMiC AGH.

W trakcie 5 sesji zaprezentowano 20 referatów w języku angielskim. Ponadto miała miejsce sesja posterowa, na której prezentowało swoje wyniki 28 doktorantów. Tematyka seminarium obejmowała zagadnienia inżynierii materiałów, metod wytwarzania i ich charakterystyki. Celem spotkania była m.in. wymiana doświadczeń i wiedzy w obszarze inżynierii materiałów. Zaproszony wykład ?Holographic Tomography? wygłosił dr Axel Lubk z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie.

Następne spotkanie odbędzie się w Dreźnie w 2014 roku.