Ostatnio mieliśmy przyjemność gościć na Wydziale Panią Prof. Claire Peyratout z European Ceramic Center, National Engineering College for Industrial Ceramics z Limoges we Francji.

Pani Profesor wygłosiła wykład pt. ?Control of the microstructure of porous oxide materials - characterization of the thermal properties?. Wykład prof. Peyratout odbył się w ramach cyklicznego seminarium WIMiC, organizowanego i prowadzonego przez dr. hab. Roberta Filipka prodziekana ds. Współpracy i Rozwoju. W seminarium uczestniczyli zarówno Pracownicy, Doktoranci, Magistranci i Studenci naszego Wydziału oraz zaproszeni goście.

Prof. Peyratout wygłosiła także zaproszone wykłady dla studentów kierunku Ceramika pod hasłem ?Nowoczesne materiały kompozytowe dla budownictwa?. Warto nadmienić, że Wydział posiada umowę o podwójnym dyplomie z National Engineering College for Industrial Ceramics z Limoges. Aktualnie na WIMiC AGH podwójny dyplom realizuje dwóch studentów z Francji.