W dniach 15-16 października mieliśmy przyjemność gościć na naszym wydziale reprezentantów Vilnius Gediminas Technical University.

W spotkaniu wzięli udział: dr Valentin Antonovic ? Kierownik Laboratorium w Instytucie Izolacji Termicznej, dr Rimvydas Stonys ? V-ce Dyrektor Instytutu Izolacji Termicznej, mgr Renata Boris - pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Izolacji Termicznej, Dziekan WIMiC prof. Jerzy Lis oraz dr hab. inż. Jacek Szczerba prof. AGH.

Rozmowy dotyczyły nawiązania współpracy w zakresie naukowo-badawczej, dydaktyki oraz wymiany zarówno studentów jak i pracowników. Przewiduje się wymianę w ramach programu Erasmus. W trakcie przygotowań są umowy na szczeblu uczelnianym, jak i wydziałowym. W planach są także wystąpienia o pozyskanie środków na wspólne prace badawcze.