- Budujemy obiekty nie tylko użyteczne, ale też piękne. To efekt dobrej współpracy z architektami. A w takim budynku lepiej się pracuje! - mówił prof. Jerzy Lis, dziekan Wydziału Inżynierii Materia<B3>owej i Ceramiki AGH.

W konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Krakowa oraz "Dziennik Polski" na najlepsze nowe obiekty w krajobrazie miasta głosowali mieszkańcy. Ostatnie zdanie należało do kapituły konkursu, złożonej ze specjalistów z zakresu architektury i urbanistyki.

Głównym celem konkursu było wskazanie estetycznych wartości w zabudowie miasta. Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na ciekawą architekturę, która może wkomponować się w otoczenie i co więcej zachwycać swoim wyglądem.

Więcej informacji na stronie:

www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1278406-krakow-pieknieje-dzieki-nim-zdjecia.html

Wszystkie fotografie autorstwa p. Anny Kaczmarz