baner final

Miło nam poinformować, że w czwartej edycji konkursu dla kobiet wynalazców "Wynalazczyni Roku 2011" wyróżniona została Pani prof. dr hab. inż. Anna Ślósarczyk z Katedry Technologii Ceramiki i Materiałów Ogniotrwałych WIMiC.

Pani Profesor została doceniona za opracowanie syntetycznych, opartych na fosforanach wapnia materiałów zastępujących tkankę kostną, która ulega zniszczeniu na skutek urazu lub choroby.

Naczelna Organizacja Techniczna tytuł Wynalazczyni Roku 2011 przyznała dr Iwonie Skręt z krakowskiego Instytutu Nafty i Gazu.

Konkurs organizowany przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Urząd Patentowy RP oraz ?Przegląd Techniczny" ma na celu m.in. promocję wkładu polskich kobiet w rozwój techniki. Pierwsza edycja konkursu dla pań, których pasją życia jest robienie wynalazków, odbyła się w 1997 r., w 130. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.

Serdecznie gratulujemy!

 

Pełną treść artykułu przedstawiającego działalność Pani Prof. Anny Ślósarczyk, który ukazał się w wydaniu "Przeglądu Technicznego" z dnia 15 maja 2011r. przedstawiamy poniżej.

"Prof. dr hab. inż. Anna Ślósarczyk: Kwestionariusz wynalazczyni, czyli implanty jak żywe".