Dnia 14 lutego gościliśmy na naszym wydziale 30 uczniów z Colégio do Ave w Guimarães z Portugalii, którzy przyjechali do Krakowa w ramach projektu School At Work, który umożliwia im zwiedzenie firm i uczelni, aby w przyszłości ułatwić im wybór ścieżki kariery. Colégio do Ave w Guimarães współpracuje z 3Bs - Research Institute on Biomaterials, Biodegradables and Biomimetics of University of Minho a uczniowie, którzy nas odwiedzili byli szczególnie zainteresowani nowoczesnymi materiałami, w tym biomateriałami i kompozytami .

Goście najpierw zwiedzili wystawę minerałów w A0, po czym wysłuchali krótkich wykładów na temat biomateriałów i kompozytów wygłoszonych przez Prof. Elżbietę Pamułę, Dr. Macieja Gubernata i studentów z koła naukowego AGH Space System - Zuzannę Rydz i Wojciecha Kłosa. Następnie zwiedzili laboratoria Katedry Biomateriałów i Kompozytów, w których doktoranci i młodzi pracownicy Katedry objaśniali im jak wytwarza się biomateriały i wyroby medyczne oraz gdzie wykorzystuje się materiały kompozytowe.