W dniu 22 października br. odbyła się inauguracja studiów podyplomowych "Biżuteria, Ceramika, Małe Formy Odlewnicze". Uroczystość miała miejsce na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, który łącznie z Wydziałem IMiC realizuje nowo otwarte studia. Wydział IMiC AGH reprezentowali: Dziekan prof. dr hab. inż. Jan Chłopek, Prodziekan ds. współpracy i rozwoju dr hab. inż. Robert Filipek oraz dr inż. Janusz Partyka ? kierownik studiów ze strony AGH. Uroczystość uświetnił Prorektor UP ds. Nauki i Współpracy Zagranicznej Prof. dr hab. Tadeusz Budrewicz. Ze strony Wydziału Sztuki UP w uroczystości udział wzięli ponadto: Dziekan prof. AP Marek Sajduk oraz dr hab. Janina Jeleńska-Papp ? Kierownik studiów ze strony UP.

Studia podyplomowe "Biżuteria, Ceramika, Małe Formy Odlewnicze" skierowane się do absolwentów wyższych uczelni, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe oraz potrzebują specjalistycznej wiedzy w zakresie technologii biżuterii, ceramiki i odlewnictwa a jednocześnie interesują się sztuką i twórczością artystyczną. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich oraz doświadczonych artystów w wymienionych dziedzinach.