Szanowni Państwo,

W piątek, 18 października 2019 r., odbyła się 71. inauguracja nowego roku akademickiego 2019/2020 połączona z obchodami 70-lecia istnienia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W uroczystości udział wzięli: Rektorzy, Prorektorzy, Dziekani i Prodziekani Wydziałów zaprzyjaźnionych z WIMiC, Prezesi, Dyrektorzy, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z Wydziałem, zaproszeni goście oraz studenci. Uroczystość poprowadzili Prorektor ds. Współpracy AGH prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Włodzimierz Mozgawa, Prodziekan ds. Ogólnych i Nauki prof. dr hab. inż. Marta Radecka, Prodziekan ds. Współpracy dr hab. inż. Zbigniew Pędzich, prof. AGH oraz Prodziekan ds. Kształcenia i Studenckich dr hab. inż. Paweł Pasierb, prof. AGH.

Po uroczystym ślubowaniu studentów I roku zostały wręczone listy immatrykulacyjne dla studentów z kierunków: inżynieria materiałowa, ceramika oraz chemia budowlana.

Wykład inauguracyjny pt "Historia powstania Wydziału Ceramicznego" wygłosił prof. Wiesław Kurdowski.

Jak co roku zostały także wręczone Honorowe Wyróżnienia Keramos dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju Wydziału oraz odniosły sukcesy naukowe i edukacyjne. W tym roku laureatami zostali:

Prof. Piotr Kuśtrowski - Dziekan Wydziału Chemii UJ,

Sz.P. Rafał Gajewski - CEMEX Polska,

Sz.P. Dariusz Kowalczyk - Pilkington IGP.

Sz.P. Paweł Pichniarczyk - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki studenckiego plebiscytu "Ceramistrz" na dydaktyka roku 2018/2019.

W tym roku nagrody otrzymali:

Inżynieria Materiałowa:

I. dr inż. Juliusz Dąbrowa

II. dr hab. inż. Mirosław Bućko, prof. AGH

III. dr Jan Wyrwa i dr Wiktor Niemiec

Technologia Chemiczna:

I. dr Witold Reczyński

II. dr hab. inż. Magdalena Szumera

III. dr inż. Andrzej Mikuła

Ceramika:

I. dr hab. inż. Piotr Izak

II. dr inż. Magdalena Król

III. dr inż. Andrzej Mikuła

Po inauguracji odbyły się spotkania z absolwentami naszego Wydziału.