W dniu 22 października podczas posiedzenia Rady Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Pan Prof. Kiyotaka Matsuura z Hokkaido University (Japonia) otrzymał Honorowe Wyróżnienie Wydziału - statuetkę "Keramos". Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju Wydziału oraz odniesionych sukcesów naukowych i edukacyjnych. Prof. Kiyotaka Matsuura uhonorowany został za wieloletnią współpracę naukową i dydaktyczną Uniwersytetu Hokkaido z naszym Wydziałem oraz za promowanie i tworzenie pozytywnego obrazu Wydziału w Japonii i na całym świecie.

Honorowe Wyróżnienie "Keramos" przyznawane jest od 2009 roku. Tegorocznymi laureatami zostali również Profesor Michael Bredol z Münster University of Applied Sciences (Niemcy) oraz Profesor Thomas Graule z EMPA Research Institute (Szwajcaria). Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego.