W dniu 6 października br. (środa) odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego 2010/2011 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.

W uroczystości udział wzięli liczni zaproszeni goście m.in. Prorektor AGH ds. Współpracy i Rozwoju Prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie Prof. dr hab. Stanisław Komornicki, prodziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. Mariusz Maślak, Prodziekan Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej Prof.dr hab. inż. Krzysztof Pielichowski, Burmistrz Miasta Opoczno Pan Jan Wieruszewski oraz Prezesi i Dyrektorzy wielu firm branży ceramicznej, szklarskiej i materiałów budowlanych, a także stowarzyszeń branżowych i instytutów naukowych.

Po wysłuchaniu Gaude Mater Polonia głos zabrał Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju Prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, a następnie Dziekan Wydziału Prof. dr hab. inż. Jan Chłopek oraz przedstawiciel Samorządu Studenckiego.

Uroczystość inauguracyjna połączona była z wręczeniem statuetek ?Keramos? - Honorowego Wyróżnienia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Honorowe Wyróżnienie ?Keramos? stanowi najwyższą i najbardziej zaszczytną formę wyróżnienia oraz podziękowania Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do jego rozwoju oraz odniesionych sukcesów naukowych i edukacyjnych. Tegorocznymi laureatami zostali: Profesor Michael Bredol - Münster University of Applied Sciences (Niemcy), Profesor Thomas Graule - EMPA Research Institute (Szwajcaria) oraz Profesor Kiyotaka Matsuura, Hokkaido University (Japonia).

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie studentów I roku oraz wręczenie indeksów. Uroczystą Inaugurację roku akademickiego zakończył ciekawy, bogato ilustrowany wykład Pana dr hab. inż. Krzysztofa Wojciechowskiego ?Termoelektryki ? sposób na zagospodarowanie niewykorzystanych źródeł energii?.

Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki połączona była z odbywającym się corocznie Forum Wydział-Przemysł. Obrady Forum poświęcone były modernizacji Wydziału związanej z powstaniem nowego skrzydła pawilonu B6.

Zdjęcia z Uroczystości