Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam na otwarte Seminarium WIMiC, które odbędzie się 22listopada (piątek) o godz. 9:00 w sali 0.18  w budynku B8.

Dr Mohsen Ben Haha i Dr Maciej Zając z HeidelbergCement, Global Research and Development, Germany, wygłoszą wykłady:

Advances in Understanding Ye’elimite-rich Cements

„CO2 utilization for transformation of cement paste  into cementitious materials”

Gorąco zapraszam Państwa, Pracowników, Doktorantów, Magistrantów i Studentów oraz inne zainteresowane osoby do wzięcia udziału w seminarium. Proszę o rozpropagowanie tej informacji wśród Koleżanek i Kolegów.

Z poważaniem,

Robert Filipek

Plakat

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Balu Ceramika 2019 na stronie Krakowskiej Studenckiej Agencji Fotograficznej AGH.

Szanowni Państwo,

Jest nam miło poinformować, iż prof. dr hab. inż. Krzysztof Wojciechowski został wybrany członkiem zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Termoelektrycznego (International Thermoelectric Society).

DZIEKAN I RADA WYDZIAŁU INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ  I CERAMIKI AKADEMII GÓRNICZO - HUTNICZEJ
uprzejmie informują,

że w dniu 08 listopada 2019 r. o godz. 11:00 w sali 0.18a paw. B-8

Akademii Górniczo - Hutniczej

w Krakowie, al. Mickiewicza 30

odbędzie się  PUBLICZNA OBRONA DOKTORSKA

mgr. inż. Wojciecha Szczypki

na temat:

"In silico studies of electronic structure and bonding properties of selected thermoelectric materials from ternary chalcogenides and silicon clathrates groups”

PROMOTOR: dr hab. inż. Andrzej Koleżyński, prof. AGH

RECENZENCI: dr hab. Sławomir Berski, prof. UWr,
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Chemii

dr hab. Bartłomiej Wiendlocha,
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH

Z treścią rozprawy doktorskiej można zapoznać się w Bibliotece Głównej AGH.

Plakat

Dnia 18 października 2019 roku odbył się Bal Ceramika z okazji 70-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, na którym wspólnie bawili się „do białego rana” Absolwenci Wydziału przedstawiciele przemysłu z kraju i zagranicy oraz firm i instytucji naukowych związanych, zaprzyjaźnionych i współpracujących z Wydziałem, a także Pracownicy naszego Wydziału, Doktoranci i Studenci WIMiC. Bal został zorganizowany w Operze Krakowskiej, po uroczystej inauguracji 71-ego roku akademickiego 2019/2020.

Dziękujemy Wszystkim Gościom za przybycie, za wspaniałe chwile, które było nam dane razem przeżyć oraz za doskonałą zabawę. Przy tej okazji chcielibyśmy złożyć również serdeczne podziękowania Wszystkim Sponsorom, dzięki którym Bal Ceramika był wyjątkowym wydarzeniem i przeszedł do historii naszego Wydziału.

Szczególne podziękowania dla:

Zakłady Magnezytowe "ROPCZYCE" S.A.,

Solbet Kolbuszowa S.A.,

Solbet Stalowa Wola S.A.,

Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” Sp. z o.o.

Ceramika Tubądzin Sp. z o.o.,

Stowarzyszenie Producentów Betonów w Polsce,

Polskie Towarzystwo Ceramiczne.

Ja też tam byłem, miód i wino piłem”.

Dziekan WIMiC

Włodzimierz Mozgawa