Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH jest członkiem klastra Wschodni Sojusz Motoryzacyjny (East Automotive Alliance – EAA).

Stowarzyszenie EAA ma na celu promocję branży motoryzacyjnej, rozwój regionalny oraz tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi branży motoryzacyjnej.
          Liczymy, że Wydział nawiąże współpracę naukowo-badawczą z szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną. Reprezentantami z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki są: Dziekan WIMiC prof. dr hab. inż. Jerzy Lis oraz Kierownik Katedry Fizykochemii i Modelowania Procesów prof. dr hab. inż. Zbigniew Grzesik, który dodatkowo pełni tam funkcję członka komisji rewizyjnej.