W dniach 7-15 listopada br. obchodziliśmy „Dni Hoborskiego – Święto Nauk Ścisłych” w Akademii Górniczo-Hutniczej. Celem organizacji „Dni Hoborskiego” jest upowszechnienie i popularyzacja potrzeby rozwoju nauk ścisłych i świadomości ich właściwego nauczania w szczególności w środowiskach nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i akademickich.

W ramach konferencji naukowej „Nauki podstawowe w AGH” została wręczona Nagroda imienia Antoniego Hoborskiego. Za całokształt działalności w zakresie chemii „Diamentową Kulę” otrzymał Pan Profesor Roman Pampuch. Nagrodę wręczył JM Rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, laudację odczytał Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, uroczystość poprowadził Prodziekan Wydziału Matematyki Stosowanej dr Jerzy Stochel.

Laudacja dla Profesora Romana Pampucha z okazji otrzymania Nagrody im. Prof. A. Hoborskiego