Nazwa stanowiska: doktorant - stypendysta

1. posiadać stopień magistra w dyscyplinie inżynieria materiałowa lub chemia,

2. być słuchaczem studiów doktoranckich,

3. posiadać pogłębioną wiedzę z zakresu inżynierii materiałowej,

4. posiadać doświadczenie w procesach syntezy zol-żel, modyfikacji powierzchni metalicznych, badań strukturalnych, korozyjnych, mikrostruktury, składu chemicznego i fazowego otrzymanych materiałów,

5. posiadać umiejętność obsługi aparatury naukowej niezbędnej do realizacji zaplanowanych badań (FTIR, Raman, Goniometr)

6. być dyspozycyjny oraz posiadać predyspozycje do pracy naukowej,

7. posiadać bardzo dobrą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Opis zadań:

Stypendysta/stka będzie uczestniczyć w realizacji projektu "Warstwy polisiloksanowe modyfikowane nanorurkami węglowymi na podłożach metalicznych" pod kierunkiem Prof. dr hab. inż. Maciej Sitarz na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.  Jego/Jej zadaniem będzie praca naukowo-badawcza związana z przygotowaniem odpowiednich podłoży metalicznych oraz pomoc w otrzymywaniu i badaniach własności zaprojektowanych warstw. Wyniki badań będą publikowane praz przedstawiane na konferencjach naukowych.

Typ konkursu NCN:

OPUS – ST

Termin składania ofert:

25 marzec 2018

Warunki zatrudnienia:

1. Stypendium naukowe w wysokości 1000 zł miesięcznie

2. Okres finansowania: 30 miesięcy

3. Rozpoczęcie pracy w projekcie: kwiecień 2018 r.

Dodatkowe informacje:

Dokumenty niezbędne przy ubieganiu się o stypendium proszę wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. CV wraz z listą publikacji oraz informacją o osiągnięciach naukowych (udziały w warsztatach i konferencjach naukowych, studia i staże zagraniczne, stypendia, nagrody i inne osiągnięcia)

2. odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej

3. Potwierdzenie uczestnictwa w studiach doktoranckich