wimic agh

OFERTA PRACY

Departament Fizyki Materiałów Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą poszukuje kandydatów do pracy (2-3 osoby).

Oferujemy zatrudnienie na stanowiskach badawczych i technicznych w NCBJ osobom posiadającym zarówno doświadczenie w pracy naukowej (doktorat) jak również absolwentom wyższych uczelni (mgr inż.) po kierunku Inżynieria Materiałowa, Mechanika, Fizyka Techniczna i pokrewne.

Miejsce pracy: Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Laboratorium Badań Materiałowych

Zakres obowiązków:
Wykonywanie wg. odpowiednich norm międzynarodowych następujących badań:
Badania twardości metodami Rockwella, Vickersa i Brinella
Próby udarności Charpy’ego
Statyczna próba rozciągania
Badania mechaniki pękania (KIC, da/dN, JIC, CTOD)
Próby small punch test (SPT)
Projektowanie i budowa wyposażenia do badań w reaktorze
Preparatyka próbek

Obsługa urządzeń badawczych (realizacja badań): maszyna wytrzymałościowa INSTRON, młot wahadłowy Charpy’ego, twardościomierze, zespół komór gorących (hot cells). Realizacja zleceń zewnętrznych i prac naukowych, nadzorowanie badań i ich ocena. Prowadzenie i nadzór nad dokumentacją z badań – zgodnie z systemem jakości wg ISO 17025. Przygotowanie i realizacje projektów naukowych. Regularne publikowanie prowadzonych na terenie NCBJ badań naukowych w czasopismach naukowych.

Wymagania:
Wykształcenie kierunkowe inżynieria materiałowa, mechanika, inżynieria produkcji lub pokrewne
Znajomość podstawowych zagadnień z badań własności mechanicznych metali i mechaniki ogólnej
Mile widziana znajomość języka programowania G (G-code) i/lub programów CAD (zwłaszcza CATIA)
Znajomość języka angielskiego na b. dobrym poziomie

NCBJ oferuje
• Stałą pracę w dużej, stabilnej i perspektywicznej instytucji naukowo-badawczej
• udział w interesujących projektach we współpracy międzynarodowej
• możliwość uzyskania stopni i tytułów naukowych (doktoraty i habilitacje)
• możliwość prezentacji wyników pracy na międzynarodowych konferencjach naukowych
• możliwość odbycia staży i kursów szkoleniowych w międzynarodowych grupach badawczych
• bezpłatny dojazd do pracy w ramach istniejącej sieci autobusowej NCBJ
• przyzakładową służbę zdrowia i świadczenia socjalne