Szanowni Państwo,

W piątek, 6 października 2017 r., odbyła się 68. inauguracja nowego roku akademickiego 2017/2018 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W uroczystości udział wzięli: Rektorzy, Prorektorzy, Dziekani i Prodziekani Wydziałów zaprzyjaźnionych z WIMiC, Prezesi, Dyrektorzy, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z Wydziałem, zaproszeni goście oraz studenci. Uroczystość poprowadzili Prorektor ds. Współpracy AGH prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Włodzimierz Mozgawa, Prodziekan ds. Ogólnych i Nauki prof. dr hab. inż. Marta Radecka, Prodziekan ds. Współpracy dr hab. inż. Zbigniew Pędzich, prof. AGH oraz Prodziekan ds. Kształcenia i Studenckich dr hab. inż. Paweł Pasierb, prof. AGH.

Po uroczystym ślubowaniu studentów I roku zostały wręczone listy immatrykulacyjne dla najlepszych studentów z kierunków: technologia chemiczna, inżynieria materiałowa, ceramika oraz chemia budowlana. Jak co roku zostały także wręczone Honorowe Wyróżnienia Keramos dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju Wydziału oraz odniosły sukcesy naukowe i edukacyjne. W tym roku laureatami zostali:

- Prof. Piotr Stepnowski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego

- Jerzy Michalak z firmy "Prefbet".

Podczas uroczystości zostało wręczone stypendium na realizację pracy magisterskiej dla Pana Tomasza Krzemińskiego w ramach współpracy AGH-SGL Carbon Polska na rok akademicki 2017/2018 oraz ogłoszone zostały wyniki studenckiego plebiscytu "Ceramistrz" na dydaktyka roku 2016/2017.

Na koniec uroczystości wykład inauguracyjny pt. Inteligentne materiały budowlane" wygłosił dr hab. inż. Waldemar Pichór.

Po inauguracji odbyło się otwarte XII Forum Wydział - Przemysł, podczas którego obradowano nad nową ustawą o szkolnictwie wyższym.