Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze kierunek Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki uplasował się na drugim miejscu w rankingu studiów inżynierskich "Perspektywy 2018". Natomiast kierunek Technologia Chemiczna zajął trzecie miejsce.

Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera wskazał pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich "Perspektywy 2018". Oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych.

W tegorocznej edycji najwięcej wydziałów w pierwszej trójce każdej z 21 rankingowanych dyscyplin studiów technicznych miały cztery uczelnie: Politechnika Warszawska (10 wydziałów na miejscu I, 7 - na II, 4 - na III), Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (odpowiednio: 8-7-2), Politechnika Śląska (2-1-2) i Politechnika Wrocławska (1-4-5).

Do oceny studiów użyto 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów. Są to: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny oraz innowacyjność.

20180417 140254