Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze kierunek Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu studiów inżynierskich "Perspektywy 2017". Natomiast kierunek Technologia Chemiczna zajął mocne czwarte miejsce.

Wśród uczelni, których studia zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych dyscyplinach na czele jest Politechnika Warszawska, przed Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Wrocławską oraz Politechniką Śląską.

Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera wskazał pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich "Perspektywy 2017". Oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych.

Ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 polskich uczelniach akademickich.

Do oceny studiów użyto 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów. Są to: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny oraz innowacyjność.

fot. Krzysztof Wojciewski

final rankingu engineering 2017