Z ogromnym żalem zawiadamiamy, iż odszedł od nas Profesor Adam Bielański – Nestor Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, wybitny Naukowiec i Nauczyciel akademicki, znakomity Chemik oraz wspaniały Człowiek.

Profesor Adam Bielański był Dziekanem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w latach 1950-1952. Członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, członek czynny PAU, przewodniczący honorowy Komitetu Chemii PAN.

Uhonorowany wieloma medalami, otrzymał tytuły Doctora honoris causa Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, profesor honorowy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

To niepowetowana strata dla polskiej nauki oraz środowiska akademickiego.

klepsydraBielanski