Szanowni Państwo,
          Z przyjemnością informujemy, że w 23. edycji Plebiscytu Czytelników „Przeglądu Technicznego” prof. Jerzy Lis, Prorektor ds. Współpracy AGH uzyskał tytuł Złotego Inżyniera 2016 w kategorii „Nauka”.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na Dni Dydaktyki AGH, organizowane w dniach 20 i 21 marca br. Wydarzenie to skierowane jest do młodych pracowników dydaktycznych oraz zainteresowanych doktorantów. Spotkania są organizowane przez AGH i są w całości darmowe, liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

W piątek, 17 lutego br., na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mieliśmy przyjemność gościć byłych pracowników Wydziału. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób, ponadto Prorektor AGH prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Władze Wydziału oraz Kierownicy Katedr.

Szanowni Państwo,

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, iż odszedł od nas Profesor Roman Pampuch – Emerytowany Profesor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Doktor Honoris Causa AGH, Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (1967-1971), Prodziekan WIMiC (1964-1967), Dyrektor Instytutu Ceramiki Specjalnej i Ogniotrwałej, Kierownik Katedry Ceramiki Specjalnej, Członek PAN i PAU.

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, iż Doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH Pan Wojciech Szczypka został laureatem XVIII edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową „Diamenty AGH”. Pan Wojciech zajął trzecie miejsce w kategorii prac teoretycznych. Tematem pracy były „Właściwości termoelektryczne skutterudytów CoSb3 dotowanych indem – obliczenia ab initio”, promotorem pracy jest dr hab. inż. Andrzej Koleżyński.