W dniach 11-13 października 2015 odbyły się w Warszawie International Warsaw Invention Show 2015. AGH uhonorowana została platynowym medalem za rozwiązanie pt. A hybrid solar energy converter, którego autorami są prof. Krzysztof Wojciechowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej I Ceramiki oraz dr inż. Konstanty Marszałek z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Platynowe medale zostały przyznane po raz pierwszy w historii targów dla najwyżej ocenionych rozwiązań.

Hybrydowy konwerter energii słonecznej jest innowacją w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie odnawialnych źródeł energii i jest już chroniony patentem przyznanym 11 września 2015 przez Urząd Patentowy oraz jest zgłoszony w Europejskim Urzędzie Patentowym. Innowacja przedstawia rozwiązanie, które w jednym urządzeniu rozszerza zakres konwertowanej energii słonecznej od ultrafioletu do dalekiej podczerwieni, co zwiększa ilość uzyskiwanej energii  elektrycznej.